0464 253 40 40

bilgi@divinas.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 20:00

BLOG
Anasayfa Blog Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçme İpuçları

Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçme İpuçları

30 Kasım 2019

Hayallerinizdeki gibi zarif bir gelin olmak istiyorsanız, vücut tipinize en uygun gelinlik modeli bulmanız şart! Öyle ki her kadın kendini içerisinde melekler gibi ve rahat hissettiği gelinlikleri tercih etmek ister. Peki vücut tipine uygun gelinlik nasıl seçilir? Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir? Merak edenler için işte detaylar…

Balık Etliler İçin Gelinlik Modelleri

Balık eti vücut tipine sahip olan kadınların büyük bir kısmı vücudun en üst kısmının daha iri göründüğünü düşünmektedirler. Böyle durumlarda tercih edilmesi gereken en doğru model ise v yakalı ve gemici yaka modelli gelinliklerdir. Üst kısımları kalın görünen kadınların kesinlikle straplez yaka gelinliklerden uzak durması şarttır. Eğer balık etli kadınların en kalın bölümleri basen ve bel de ise, balık gelinlik modelleri de ne yazık ki ideal değildir.

Kum Saati Vücut İçin Gelinlik Modelleri

Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların gelinlik seçiminde birçok farklı modellerden söz etmek mümkündür. Özellikle de vücut hatlarını belli etmek isteyenlerin genellikle açık renkleri tercih etmeye özen göstermesi şarttır. Bel kısmından daralan gelinlikler kum saati vücut tipi için en ideal seçim olacaktır. Vücut hatlarını belli etmek istemeyen gelin adayları ise straplez ve omuzları açıkta bırakan modellerden yana tercih şansını kullanmalıdırlar. Elbette ki gelinliğiniz ile bütünleşen ve sizleri daha da zarif gösteren aksesuarları da kullanmayı unutmamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Armut Tipi Vücut İçin Gelinlik Modelleri

Armut tipi vücuda sahip olanların gelinlik seçerken dikkat etmesi gereken en önemli nota vücutta simetriyi yakalamaktır. Böylece gelinliğinizin üst kısmında zarafeti yakalamak için alt detayların daha özellikli olmasına özen göstermek gerekir. Özellikle de etek kısımlarına eklenen danteller, bürgüler ve de katmanlı tüller armut tipi vücut yapısında simetriyi çok kolay yakalamanızı sağlar. Bu da kiloların tamamen ortadan kalkarak, daha ince görünmenizi olanak yaratır.

Minyonlar İçin Gelinlik Modelleri

Minyon tipi vücut yapısı bulunan kadınlar, kendilerine bahşedilen avantajlardan faydalanarak en etkileyici gelinlikleri tercih edebilirler. Bu tarz vücutlara en uygun gelinliği bulmak için dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli nokta iki parçalı modellerinden uzak durmaktır. İki parçalı gelinlikler minyon kadınların olduklarından daha kısa görünmelerine neden olabilecektir.  Genellikle sade ve de basit gelinler ile zarif bir görüntü yakalamanız kaçınılmaz olur.

 

Dikdörtgen Vücutlar İçin Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen vücutlu kadınların bel bölgeleri ne yazık ki istenmeyen bir şekilde kalındır. Ancak her kadın bel kıvrımının belirgin olmasını ister. Bu nedenle vücut tipini açığa çıkarmayan modeller sizler için ideal olacaktır. Dikdörtgen vücut yapısı için en uygun gelinlik modelleri ise omuzları açık gemici modeller olacaktır. Farklılık yaratmak isteyenler çeşitli detaylarla gelinliklerinin uç kısımlarını da renklendirebilirler.

 

Ters Üçgen Vücut Tipi İçin Gelinlik Modelleri

Ters üçgen vücut tipine sahip olan kadınlar alt ve üst bedenlerini birbirileri ile uyumlu hale getirmek için çabalamalıdırlar. Bu vücut tipinde basen bölgesinin daha kalın yapıda olduğu bilinmektedir. Gelinlik seçerken alt kısmın kalınlığını kapatacak, kabarık modellere yönelmenizi tavsiye ederiz. Böylece prensesler gibi görünmeniz de kaçınılmaz olacaktır. Ters Üçgen Vücut Tipi için gelinlik modelleri üst kısımlarından dar kesimli ürünler de olabilir. Üst kısmınızın inceliğini ortaya çıkararak daha zayıf bir görüntüye sahip olursunuz. Eminiz ki sizler de doğru gelinlik seçimiyle hayallerinizdeki en özel düğünü yaparken prensesler gibi görünerek, etrafınızdakileri büyüleyeceksiniz.Bu yazı 548 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın 0464 253 40 40

Bizi Arayın 0464 253 40 40

Müftü Mah. Cumhuriyet Cad. No:290/B Türk Telekom Karşısı Merkez / RİZE
0464 253 40 40
bilgi@divinas.com.tr
Bu site DumanSoft internet hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.