0464 253 40 40

bilgi@divinas.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 20:00

BLOG
Anasayfa Blog Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

30 Kasım 2019

En güzel gelinlik, gelin adaylarının vücutlarındaki kusurları kapatmalı ve onları adeta prenseslere benzeyen bir görüntüye kavuşturmalıdır. Bu nedenle gelinlik seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor. En doğru ve hayallerinizdeki gelinliği bulmak için her beğendiğiniz modeli tercih etmeyin. Mutlaka vücut özelliklerinizi de göz önünde bulundurun.

Geniş basenliyseniz…

Geniş basenli kadınlar sade görümlü ve de düz kesimli gelinlik modellerinden kesinlikle uzak durmalıdır. Öyle ki düz kesim gelinlikler vücudun alt ve üst kısmındaki orantısızlığı açıkça ortaya çıkarız. Geniş basenli kadınlar için ideal gelinlik modelleri arasında ise yakalı ve vatkalı modeller yer alıyor.

 

Kısa boyluysanız..

Kısa boylu kadınlar V yakalı gelinlik modelleri asla tercih etmemelidir. Ayrıca bazı balık gelinlikler de olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olabilecektir. Kısa boylu kadınların mümkün olduğunca prenses tarzı kabarık gelinlikleri tercih etmesi son derece önemlidir.

 

Geniş Omuzluysanız…

Geniş omuzlu kadınların, omuz kısımlarındaki genişliği kapatmak için daha düz kesimli ve de uzun kollu modelleri tercih etmeleri gerekecektir. Aynı zamanda eteği sadece tek katlı olan sade kumaşlarda üretilmiş gelinlikler de sizler için oldukça ideal bir seçim olacaktır!

 

Büyük Göğüslüyseniz…

Büyük göğüslü kadınlar doğru gelinlik modelini seçemezlerse olduklarından daha kilolu görünme riskini taşırlar. Bu tarzdaki vücut tipine sahip olanlar özellikle de straplez ve Amerikan yakalı ürünlerden uzak durması şarttır. Yakalı model gelinlikler için ise büyük göğüslü kadınlar için en doğru seçimdir.

 

Vücut Tipine En Uygun Doğru Kumaş Seçimi

Bilindiği gibi her sene olduğu gibi bu sene de gelinlik modasında çok büyük değişimler yaşanmaktadır. Sizler de vücut tipinize en uygun kumaşlı gelinliği seçerek son derece zarif ve de trend bir görünüm elde edebilirsiniz. 2020 yılı sezonunun ilkbahar ve yaz aylarında daha çok tül, şifon ve organize yapılı kumaşlar daha sık kullanılacak gibi duruyor. Sonbahar kış sezonu içinse düşes, ipek, krep ve de kadife yapılı kumaşları tercih etmenizde fayda olacaktır.

 

Duvak Seçimi

Gelinliklerin en önemli parçası şüphesiz ki duvaklardır. Elbette ki şık bir görüntü için sadece doğru duvağı seçmek yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda duvağınızı taşıyacak olan doğru saç modelini de bulmanız şarttır. Bunun için kuaförünüzle ortak karar vermenizi tavsiye ederiz.Bu yazı 330 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın 0464 253 40 40

Bizi Arayın 0464 253 40 40

Müftü Mah. Cumhuriyet Cad. No:290/B Türk Telekom Karşısı Merkez / RİZE
0464 253 40 40
bilgi@divinas.com.tr
Bu site DumanSoft internet hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.